Haber

25. Batı Anadolu Rallisi Klasik Otomobillerin Katılımıyla Ayvalık’ta Başladı

Klasik otomobiller 25. Batı Anadolu Rallisi Ayvalık’ta başladı

BALIKESİR – Türkiye Klasik Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen 25. Batı Anadolu Rallisi, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde başladı.

Birbirinden güzel 60 klasik otomobilin katılımıyla gerçekleştirilen ralli startı, Ayvalık’ın dünyaca ünlü plajlarıyla bilinen Küçükköy İlçesi’ndeki Sarımsaklı mevkiindeki Temizel Otel’in bahçesinde yapıldı.

1950’li, 1960’lı ve 1970’li yıllarda üretilen arabalardan oluşan ralli öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Türk Klasik Otomobil Kulübü Başkanı Durgut Berberoğlu, kulübün 3 kez Türkiye şampiyonasına puan veren yarışları olduğunu vurguladı. Bu yılki yarışlarımızın ikinci etabını bugün Ayvalık’ta gerçekleştiriyoruz. Bu yıl 25. Batı Anadolu Rallisi’ni düzenliyoruz. Ayvalık’ın güzel coğrafyası.Bugünkü ilk etabımızda Havran ve Edremit Körfezi’ne gideceğiz.Bergama’daki otelimize döneceğiz.Yarın Bergama’ya giderek rallimizin Ayvalık etabını tamamlayacağız.Ayvalık Vazgeçemeyiz. Rallimize katılan tüm klasik otomobil sürücülerimize başarılı yarışlar dileriz” dedi.

Kulüp Genel Sekreteri ve ralliye katılan Yeliz Balibey, İstanbul’dan klasik arabalarıyla Ayvalık’a geldiklerini belirterek, “İki gün sürecek bu etkinlikte derenin zirvesi Ayvalık’ı gezeceğiz. Bu ralliye katılan tüm yarışmacılarımıza başarılar dileriz.”

Ankara’dan ralliye katılan yarışmacılardan Semih Kadir Yıldırım, 2012 yılında Ayvalık’taki ralliye de katıldığını belirterek, “Oğlum Beyazıt o yıllarda henüz çocuktu. daha da farkında, o benimle bu yarışmaya katıldı. Başkentten çocuklar geldi bu yarışmaya. Biz de katıldık. Tekrar şansımızı deneyeceğiz. İnşallah başarılı sonuçlar alırız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu