Yaşam

Çiğli’de Tiyatro Şenliği Başlıyor

Çiğli Belediyesi, 2022 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden tiyatro sanatçısı Tolga Güleryüz anısına “Çiğli Tolga Güleryüz Tiyatro Festivali” düzenleyecek. 16-21 Ocak tarihleri ​​arasında düzenlenecek festivalde usta sanatçılar Ercan Kesal, Tamer Levent ve Ayhan Taş Çiğli sanatseverlerle buluşacak.

Çiğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilecektir. Tema “Yaşama Sanatına Evet” Çiğli Tolga Güleryüz Tiyatro Festivali 16 Ocak Pazartesi günü başlıyor. 6 gün sürecek olan festivalin açılışı, Tolga Güleryüz’ün kazayı yaşayan ailesi ve arkadaşlarının katılımıyla yapılacak. Festival süresince Çiğli Belediye Tiyatrosu, Uçan Burun Tiyatrosu ve Mavi Sanat Tiyatrosu başta olmak üzere birçok ustanın sahne alacağı birbirinden keyifli yetişkin ve çocuk oyunları Çiğli Belediyesi Yoksul Baykurt ve Attila İlhan Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak. Festival kapsamında gerçekleştirilecek söyleşilerde usta sanatçılar Ercan Kesal, Tamer Levent ve Ayhan Taş fikirlerini ve deneyimlerini Çiğlili tiyatroseverlerle paylaşacak.

Başkan Gümrükçü: “Sanata ve Sanatçıya Saygı Bayramı”

Tiyatro Festivali ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Sanatçılarımız hak ettikleri bedeli maalesef göremiyorlar. Geçmişten günümüze esnaflar her zaman haklarını savunmak ve zor şartlar altında mücadele etmek zorunda kalmışlardır. Çiğli Belediyesi olarak toplumumuzun sanatla bağını güçlendirmek ve yeni sosyalleşme imkanları yaratmak adına birçok sanatsal alanda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçen yıl ‘Acı Başlar’ oyununun dönüşü sırasında trafik kazasında kaybettiğimiz Çiğli’nin yetiştirdiği ücretli sanatçı Tolga Güleryüz anısına tiyatro şenliği düzenleyeceğiz. Tolga Güleryüz Festivali, yakın zamanda gerçekleştirmeyi planladığımız Oyuncu Hakları Atölyesi’nin de ilk adımı olacak. 6 gün sürecek festival boyunca değerli sanatçılarımız bizlerle olacak. 7’den 70’e kendini tiyatroya adamış tüm İzmirlileri festivalimize bekliyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberbaliseyh.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu