Teknoloji

Green NCAP duyurdu: İşte 2023’ün en çevreci arabaları

Green NCAP’in birkaç yıldır gerçekleştirdiği emisyon testlerinde geçen yıl en iyi performansı gösteren modeller açıklandı.

Listede SUV’dan sedan’a kadar farklı gövde tiplerindeki araçlar yer alıyor. Ödül kazanan modeller arasında Opel Mokka, Skoda Kamiq, Tesla Model S, Renault Kangoo E-Tech, Volkswagen ID.5 ve GWM Ora 03 yer alıyor.

En çevre dostu araç: GWM Ora 03

“Genel olarak en çevre dostu araç” seçilen GWM Ora 03 özellikle dikkat çekicidir.

Tamamen elektrikli Çin yapımı bu model, güç verimliliği başta olmak üzere pek çok kriterde rakiplerini geride bırakarak en yüksek puanları almayı başardı.

Benzinli ve dizel sınıfında sırasıyla Skoda Kamiq ve Opel Mokka en çevre dostu otomobiller seçildi.

1.0 TSI motor ve manuel şanzıman ikilisine sahip olan Kamiq, testlerde 5 üzerinden 3 yıldız alarak 3 silindirli motorun çıkardığı gazlar açısından rakiplerinden daha temiz olduğunu kanıtladı.

Opel Mokka ise 1.5 dizel motoru ve manuel şanzımanıyla 3 yıldız almayı başardı. Mokka, egzoz filtre sistemi sayesinde birçok testten geçmiştir.

Sedan gövde tipindeki rakiplerini geride bırakan elektrikli araç ise Tesla Model S oldu. Dört tekerlekten çekişli ve uzun menzilli konfigürasyona sahip olan otomobil, güç verimliliği açısından da sınıfında ilk olmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu