Haber

İşsizliğin araştırılması önerisi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’ndaki işsizliğin nedenlerinin araştırılması talebiyle Meclis Başkanı’na sunduğu Meclis Araştırması önergesinde, işsizlik nedeniyle ortaya çıkan sorunların çözülmesini önerdi. işsizliğe karşı önlemler alınması ve diğer öneriler de dikkate alınarak tartışılmalıdır.

ANKA’ya göre Tokat Milletvekili Kadim Durmaz “Türkiye’de işsiz sayısı 8 milyona ulaştı. Yetişmiş insan gücü ve akademisyenler birer birer ülkeyi terk etmek zorunda kalıyor. Her 4 gençten biri bırakın göçü yurt dışında yaşamak istiyor. Gençlerin yüzde 96’sı mutsuz, yüzde 82,4’ü yaşam standartlarından memnun değil, yüzde 66’sı gelecekten umutsuz, yüzde 27’si ülkesini değiştirmek istiyor. AK Parti ve MHP’yi “Yalnızca 2021’den bu yana 2 bin 417 doktor yurt dışına gitmek zorunda kaldı” sözleriyle eleştirdi.

İYİ Parti Grubu adına söz alan Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, “Bu enflasyonla 8 bin 500 liranın bile bir kıymetinin kalmayacağını birkaç ay sonra göreceğiz. Şartlar Sayın Nabati’dir. Türk milletinin gözü sönmüştür.” .

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, kendisinin de Tokatlı olduğunu vurgulayarak, CHP’nin önerisi üzerine şunları söyledi: “Doğduğumuz topraklara doyamadık ve göç etmek zorunda kaldık. Peki insan neden doğduğu yerden göç eder? Yani Tokat’ta bunu konuşuyoruz, bu tüm iller için geçerli. Tabi ki doymadıkları, yani geçim imkanları, orada barınma imkânları ve barınma imkânları olmadığı için göç etmek zorunda kalıyorlar.”

CHP’nin önergesi AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu