Ekonomi

Kaspersky “Yılı Şekillendiren Satıcı” seçildi

Kaspersky, International Data Corporation’ın (IDC) Dünya Çapında Modern Uç Nokta Güvenliği Pazar Payları Raporunda “Yılı Şekillendiren Satıcı” seçildi.

Kaspersky’nin açıklamasında raporun sonuçlarına yer verildi. Buna göre Kaspersky, çağdaş uç nokta güvenliği de dahil olmak üzere tüm Kaspersky B2B tekliflerinde Latin Amerika, Orta Doğu, Türkiye, Afrika bölgesi (META), BDT ve APAC bölgelerinde büyüyen ve istikrarlı işletmesiyle yıldan yıla umut verici bir değişim gösterdi.

IDC, BT Güvenliği çözümleri hakkında güvenilir bilgiler sağlayarak BT uzmanlarının, CEO’ların ve yatırımcıların kurumlarını ve şirketlerini siber saldırılara karşı daha dirençli hale getirmelerine yardımcı olur. Yıllık raporları, karar vericilerin siber güvenlik pazarını daha iyi anlamalarına ve ürünlerinin potansiyelini değerlendirmelerine olanak tanır.

Bu yılki IDC pazar payı raporu, Kaspersky’nin Küresel Şeffaflık Girişimi ile zamanlamasının, şirketin küresel pazarda kötü niyetli olarak faaliyet gösterdiği yönündeki görüşünü değiştirmeye yardımcı olduğunu belirtti.

Analistler, bu girişimin, şirketin eser portföyünün genişletilmesiyle birlikte, şirketin 2022’de çoğu pazarda görülen jeopolitik zorluklarla başa çıkmasını sağladığına inanıyor.

IDC uzmanları, dış koşullara rağmen şirketin ürünlerini geliştirmeye devam ettiğini ve XDR alanında iyi ilerleme kaydettiğini de vurguluyor. Şirketin bu alandaki sonuçlarını değerlendiren uzmanlar, ortak bir mimariye dayalı geniş bir ürün portföyünden yararlanan Kaspersky’nin, XDR otomasyonunun somut örneklerini sunabilecek konumda olduğunu belirtiyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaspersky İş Geliştirme Müdürü Andrey Efremov şunları söyledi:

“IDC’nin böylesine istikrarsız bir dönemde uç nokta güvenlik pazarına yaptığımız yatırımı öne çıkarmış olmasından onur duyduk. Kaspersky’de her zaman pazar talebini karşılamak ve öngörülemeyen koşullarda bile işimizi güvende tutmak için çözümler geliştirmeye çalışıyoruz. Hizmetlerimizin kalitesini ve güvenilirliğini sağlamak için mükemmel çözümler sunuyor ve tüm operasyonel süreçlerimizde şeffaflığı vurgulamaya devam ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu