Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘taciz’ tepkisi: Kötü yakalandınız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocuk istismarına ilişkin açıklamasına ‘Çocuğun erken yaşta evlendirilmesi’ mi dediniz? Yakalandınız, kötü yakalandınız!” tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından 6 yaşındaki kızının İsmailağa Cemaati Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel ile yaptığı “nikah” ile ilgili ilk kez açıklama yaptı.

Erdoğan yaptığı açıklamada, “Bugünün şartlarında 13 yaşında nişanı, 14 yaşında evliliği kabul etmemiz asla mümkün değil. yaş” diyerek muhalefetin tavrını eleştirerek Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

Erdoğan, “Ülkemizde reşit olmadan taciz, tecavüz, evlilik gibi konularda hiç kimseye hassasiyetimizi sorgulatmıyoruz. Türkiye’de bu konudaki en değerli yasal ve fiili reformlar, 1990’lı yıllarda hayata geçirildi. Kemal Bey, siz bunları anlamıyorsunuz, bu tür hassasiyetleriniz, hayır.

‘ŞÜREKAN YILLARDIR DAVA ALTINDA’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın açıklamalarına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Erdoğan, ‘çocuk erken yaşta evlendiriliyor’ mu dedin? Ne diyorsun, ne evleniyorsun? 6 yaşındaki çocuk sistematik tecavüze uğradı, Şürekan yıllarca halı altına aldı. Yakalandın, üzülerek de yakalandın…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu