Haber

Yedikuyular Kayak Merkezi kış turizminin yeni rotası oldu

Yedikuyular Kayak Merkezi kış turizminin yeni rotası oldu

KAHRAMANMARAŞ – Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve İç Anaçolu bölgelerinin kesiştiği noktada yer alan Kahramanmaraş’ta bulunan Yedikuyular Kayak Merkezi, kış turizminin yeni rotası oldu. Kar yağışı ile birlikte Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen vatandaşlar sömestr tatillerini kayak merkezinde geçirerek doyasıya eğlenmeye başladı.

Bölgenin en erişilebilir kayak merkezi olan Yedikuyular, telesiyej ve pistlerden biridir. Spor Öte yandan bungalov rezidanslar ve çağdaş restoran gibi tesislerde kış turizminin konforunu sunuyor. Günlük ortalama 10 bin kişiyi ağırlayan kayak merkezinin kapasitesi her yıl artıyor. İl merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan kayak merkezi, başta Adana, Hatay ve Gaziantep olmak üzere birçok ilden misafir ağırlıyor. Yarıyıl tatili için çevre illerden gruplar halinde gelen öğrenciler de kayak merkezinde keyifli vakit geçirdi. Telesiyej keyfi yapan vatandaşlar, geç saatlerde yağan karın keyfini çıkarıyor.

“Hedef bu yıl en az 500 bin ziyaretçi”

Hedeflerinin bu yıl yarım milyon kişiyi kayak merkezinde ağırlamak olduğunu belirten Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Çok değerli yatırımlar yapıldı. Bizden önce belediye başkanı bir başlangıç ​​yaptı ve biz bu yatırımlara devam ettik. , yol konforunu artırdık, yolu genişlettik.Su sorunu vardı.Su getirdik.Bungalov evlerle barınma sorununu kısmen çözdük.Yemekhaneler açıp vatandaşın hizmetine sunduk.100 milyon lira yatırım yaptık. 3 yılda geleceğe 100 milyon dolar yatırım yaptık.Gelecek için pistlerin uzunluğunu ve çeşitliliğini genişletmek, telesiyeji daha ileriye taşımak, tesisleri tek çatı altında toplamak ve otel yapmak için çalışacağız. bu ve buranın cazibesi artacak.Herkesi Kahramanmaraş’a şehrimizin turizm güzelliğini, kayak merkezini görmeye ve mutfağını tanıtmaya davet ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu