Ekonomi

African Tarım Holdings, Michael Rhodes’u CEO olarak atadı

NEW YORK – Afrika’daki tarımsal potansiyeli optimize etmeye çalışan African Tarım Holdings Inc (NASDAQ:AAGR), Michael Rhodes’un yeni İcra Konseyi Lideri olarak atandığını duyurdu. Büyük ölçekli tarım ve kalkınma finansmanı alanında geçmişi olan Rhodes, Yönetim Kurulu Lideri ve Baş Strateji Sorumlusu görevlerini sürdürecek olan Alan Kessler’in yerini alacak.

Rhodes’un deneyimi, çeşitli Doğu ve Batı Afrika ülkelerinde 16.000 hektardan fazla tarım arazisinin doğrudan yönetimi de dahil olmak üzere kırk yılı aşkın bir süredir. Uzmanlığı, hayvan yemi açısından çok değerli olan yonca ve diğer yem bitkilerinin ticari olarak yetiştirilmesine ve bölgede uluslararası tarım standartlarının uygulanmasına kadar uzanmaktadır. Rhodes ayrıca küresel kalkınma projelerine 1,5 milyar doların üzerinde finansman sağlama konusunda başarılı bir geçmişe sahiptir.

Aralarında Afrika Tarım Yöneticisi Russell Read ve Büyükelçi (Emekli) Bisa Williams’ın da bulunduğu şirketin yönetim kurulu üyeleri, Rhodes’un şirketin ticari çıkarlarını geliştirme ve Batı’nın büyüme fırsatlarıyla ilgilenen kurumsal yatırımcılara erişimini genişletme becerisine güvendiklerini ifade etti. Afrika bölgesi.

African Tarım Holdings, sürdürülebilir iş fırsatları yaratmak ve hissedar değeri oluşturmak için dünyanın geri kalan ekilebilir arazilerinin %60’ını içeren Afrika’nın tarımsal kaynaklarından yararlanmaya odaklanıyor. Şirket, Batı Afrika ve ötesinde kaliteli hayvan yemi ve ilgili tarım ürünlerinin lider tedarikçisi olmayı hedefliyor.

Bu makaledeki bilgiler basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberarsin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu