Haber

Hanefi Avcı, HÜDA-PAR-Hizbullah İlişkisini Açıkladı: ‘Örgüt Yönetiyor’

Emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, HÜDA-PAR-Hizbullah ilişkisine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. İlk dönemde Hizbullah’ın yer altına inerek meşrulaşmaya çalıştığını belirten Avcı, “Önce dernek kurdular, Hizbullah’a bağlı oldukları için dernekleri kapatıldı. Daha sonra mevcut partizanlık süreci başladı. HÜDA-PAR’ın kuruluşu” felsefe, inanç ve kurucular tamamen aynıdır’.

‘HÜDA-PAR yasal olarak çalışıyor’

Emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, sunucu Fatma Karaağaç’a HÜDA-PAR-Hizbullah ilişkisi hakkında açıklamalarda bulundu. İlk dönemde Hizbullah’ın yer altına inerek meşruiyet kazanmaya çalıştığını belirten Avcı, “Önce dernek kurdular, dernekleri Hizbullah’a bağlı oldukları için kapatıldı. Ardından mevcut partizanlık süreci başladı. HÜDA-PAR’ın kuruluşu” felsefe, inanç ve kurucular tamamen aynıdır’.

‘Yine arkadaki örgüt onları yönetiyor’

Avcı’nın Hizbullah ile ilgili açıklamalarının devamı şöyle:

‘Hizbullah’ın ideolojisini tarif ediyorlar ve zaten o örgütten gelmiş, ondan etkilenmiş, çevrelerinden gelmiş insanlar. Kendi çevrelerinde bu şekilde tanınırlar. Hizbullah var, yeraltı örgütü hala var. Ve onun yönettiği HÜDA-PAR… HÜDA-PAR yasal olarak faaliyet göstermektedir. Hala arkada gizli olan örgüt onları yönetiyor ve yönlendiriyor.’

Hanefi Avcı’nın tüm açıklamaları için ?

hanakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu