Haber

HDP Eş Genel Başkanı Buldan, partisinin Kars Kongresi’nde konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “HDP olarak en kısa sürede cumhurbaşkanı adayımızı Türkiye halkıyla paylaşacağız.” dedi.

Partisinin Kars’ta bir nikah salonunda düzenlenen 4’üncü Olağan İl Kongresi’ne katılan Buldan, seçimler yaklaşırken halk toplantıları, kongreler ve seçim çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

Kongrelerin halkla bir araya gelme vesilesi olduğunu vurgulayan Buldan, herkesin merakla beklediği cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorununun gündemde olduğuna işaret etti.

Cumhur İttifakı veya Millet İttifakı ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını, sadece ilkeli bir yaklaşım içinde olduklarını belirten Buldan, “HDP olarak en kısa sürede cumhurbaşkanı adayımızı Türkiye halkıyla paylaşacağız. dedim.

Buldan şöyle devam etti:

“Zamanı geldiğinde oturup konuşuruz, müzakere ederiz, diyalog kurarız ama HDP’nin şu anki kararı kendi adayıyla seçime girmektir. Türkiye’nin tüm demokratik güçleri ile, Emek ve Özgürlük İttifakı ile birlikte. Kadınların ve gençlerin onayıyla, bu ülkenin tüm kesimlerinin onayıyla, “Onların önerilerini de alarak bir an önce kendi adayımızı açıklamanın hazırlıklarını yaptığımızı vurgulamak isterim. Kimse HDP’yi A partisine veya B partisine bağlamasın. HDP Türkiye’de bir iradedir, büyük bir güçtür ve seçimlerden yüksek oy alarak çıkmayı hedefleyen bir siyasi partidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu