Teknoloji

The Last of Us Part I PC’ye Sorunlarla Geliyor, Oyuncular Çıldırdı

PlayStation’ın en güçlü markalarından biri olan The Last of Us’ın ilk oyunu nihayet revize edilmiş haliyle PC oyuncuları ile buluştu. Ancak büyük bir heyecanla beklediğimiz Last of Us Part I, en azından şimdilik bekleneni verememiş gibi görünüyor.

Oyun dünyasının en güçlü markalarından biri olan The Last of Us, son dönemde çıkardığı serilerle popülaritesini artırmış ve oyunlardan uzak olan kişilere bile adını duyurmuştur.

2013 yılında ilk oyunu ile karşımıza çıkan seri oldukça fazla övgü almıştır. Ardından gelen ikinci oyun oyuncuları ikiye böldü. Son olarak HBO tarafından ekranlarımıza getirilen dizi ile popülaritesine popülerlik katan dizi şimdi de PC oyuncuları ile buluştu.

Ancak The Last of Us Part I, PC çıkışıyla beklentileri karşılamaktan uzak kaldı.

Daha önce PC oyuncularına daha iyi bir optimizasyon sağlama vaadiyle ertelenen ve nihayet dün PC çıkışını yapan The Last of Us Part I’in inceleme puanları daha ilk gününde çakılmıştı.

Oyuncular ise Steam üzerinden oyunun yorumlar kısmından isyan bayrağı çekti.

?

Öne çıkan en büyük şikayet ise oyunun optimizasyon sorunları.

Tabii ki, tüm oyuncular aynı fikirde değil.

Ancak The Last of Us, geç yüklenen shader’lar ve optimizasyon gibi kritik konularda büyük eksiklikler yaşamak üzere.

Kısacası oyun şu an için PC’de pek stabil görünmüyor.

Ancak bu sorunların ilk gün yaması ya da sonrasında gelecek güncellemeler ile çözülmesi bekleniyor. Bakalım The Last of Us Part I tüm bunlardan sonra oyuncuların kalbini kazanabilecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu